Sot Kryetari i Bashkisë Has z.Miftar Dauti priti në një takim miqësorë Ambasadorin e Kinës z.Wang Dexin. Të dy palët shkëmbyen pikëpamje mbi bashkëpunime dhe investime të mundshme në territorin e Bashkisë Has.
AlbaniaUSA